Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Erzurum Devlet Tiyatroları Yeni Sezonda Perdelerini Açtı.

Erzurum Devlet Tiyatroları Yeni Sezonda Perdelerini Açtı.
Erzurum Devlet Tiyatroları perdelerini açtı. “Ölümcül Oyun ”adlı oyunla Tiyatro perdelerini açan Erzurum Devlet Tiyatrosu tiyatro seyircileriyle buluştu..7 Ekim tarihinde büyük ilgi gören “Ölümcül Oyun” adlı oyun la perdelerini açan Erzurum Devlet Tiyatroları, “Ölümcül Oyun” oyununu 21-22-23 Ekim tarihlerinde tekrardan Erzurum Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenecek. Haziran ayına kadar yeni oyunlarla Devlet Tiyatroları tiyatro sevenlerinin karşısında olacak.
Erzurum Devlet Tiyatrosu sezon açılışında Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Vali Yardımcısı Can Atak ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz’da bunarak oyunu birlikte izlediler.
“Ölümcül Oyun”
Bazen aynaya baktığınızda sadece yüzünüzü değil, dününüzü de görürsünüz. Ve o ayna bazen geçmişinizden biri olup ansızın çıkar karşınıza… Size, unutmak istediğiniz sizi hatırlatır. Tam dibe vurmuşken biri size ip uzatır… Ve ‘’hayatlarımızı seçimlerimiz belirler…’’ ama ‘’birini köşeye sıkıştırmak… her zaman tehlikelidir!’’
Ölümcül Oyun aslında geçmişle bugünün hesaplaşmasıdır.
Kariyerinin zirvesinde, şehrin gözdesi bir kadın(CAMILLE DARGUS), hedeflerine sadece bir gecede ulaşmak isteyen genç bir adam (BILLY) ve tek derdi düştüğü bataklıktan kurtulmak olan, her şeyden habersiz bir güvenlik görevlisi (TED).
Psikolojik/Gerilim türündeki bu oyunda ipler kimin elinde olacak? ‘’Kim bilebilir?’’