Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

SODES Kapsamında "Kültürümü ve Tarihimi Öğreniyorum" adlı Projemiz Uygulamaya Başlamıştır. (10.11.2017)

     2017-2018 Erzurum Valiliği SODES projeleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzce hazırlanan ve asil listede yer alan “Kültürümü ve Tarihimi Öğreniyorum” adlı projemiz Kalkınma Bakanlığınca kabul edilmiş olup 25.10.2017 tarihinde Erzurum Valisi Sayın Seyfettin AZİZOĞLU ile Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Cemal ALMAZ arasında imzalanan protokolle uygulamaya alınmıştır.
     1 yıl sürecek olan projemiz kapsamında öncelikle dezavantajlı gruplara (engelliler, yoksullar, yetimler, kadınlar, çocuklar, şehit ve gazi yakınları) konferanslar, paneller, sinema, tiyatro vb. etkinlikler ile bağlama, gitar, ney, keman, vurmalı çalgılar, resim ve halk oyunları kursları açılacak ve bu alanlarda gelişmelerini sağlamak için faaliyetler düzenlenecektir. Ayrıca il merkezi ve ilçe merkezlerimize uzak ve yakın tüm köylerimizde bulunan dezavantajlı bireylerin kültürel farkındalıklarını ve topluma olan entegrasyonlarını arttırmak, kendi imkanlarıyla ulaşamadıkları kültürel ve tarihi değerlerimize projemiz kapsamında ulaştırmak için il içi ve il dışı olarak geziler düzenlenecektir.
     SODES projemiz; Büyükşehir Belediyesi, İlçe Kaymakamlıkları, İlçe Belediyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Kültür ve Turizm Derneği işbirliği ile yürütülecektir.

  • SODES'te imzalar atıldı.
  • SODES'te imzalar atıldı.