Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İl Müdürü Almaz'dan İran Başkonsolos'una Hayırlı Olsun Ziyareti.

   İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz beraberinde Kuzeydoğu Anadolu TÜRSAB Bölge başkanı Kürşat ÖZEKEN ve Esnaf Sanatkarlar Otelciler Odası Başkan Yardımcısı Fehmi Yüksel ile birlikte Erzurum İran İslam Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna atanan Sajad Soltanzadeh'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
   İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosluk binasında gerçekleşen ziyarette, Turizm'de yapılacak olan çalışmalar, Erzurum'a gelecek olan İran'lı turistlerin beklentileri ele alındı. İran'lı turistlerin Erzurum'da güzel, rahat bir tatil yapmalarının sağlanması ve özellikle Nevruz tatili karşılıklı ele alındı.
İran İslam Cumhuriyeti Başkonsolosu Soltanzadeh, Türkiye ve İran'ın kadim kültürleri olduğunu dil, din, coğrafya ve kültürel bir çok ortak değere sahip olduğunu ve işbirliğinin daha da geliştirilmesi gerektiğini belirtti.
    İl Müdürü Almaz ise, 2016 yılında Erzurum'a 23 bin İranlı turistin geldiğini, 2017 yılında bu rakamın 65 bin civarında olduğunu, 2018 yılında 100 bin rakamının şimdiden geçildiğini belirterek, 2019 yılında ise en az 200 bin İran'lı turisti ağırlamayı hedefliyor ve misafirlerimizi rahat ettirmek ve Erzurum'un değerleri ile buluşturmayı istiyoruz dedi.
                        İran Başkonsolosluğu Ziyaret