Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Âşıklar, Yazarlar ve Şairler vatandaşla buluşuyor.

Âşıklar, Yazarlar ve Şairler vatandaşla buluşuyor.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Erzurum’un Kültür, Sanat, Anane, Gelenek ve Göreneklerini yaşatmak amacıyla her hafta Cuma günü Âşıklar, Şairler ve yazarları halkla buluşturacak.
Yakutiye Medresesinde her Cuma günü saat 17:30 ve 19:30 saatleri arasında düzenlenecek olan programın ilki 18.01.2019 Cuma günü yapılacak. Her hafta Cuma günleri yapılacak olan program halka açık olup hiç bir ücret alınmayacak.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan program hakkında açıklama yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz ”Bu hafta Cuma günü başlayacak ve her hafta Cuma günü tekrarlanacak olan programımızdaki amacımız;
Erzurum’lu hemşerilerimiz ve gençlerimize kültürümüzü, sanatımızı, anane, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak ve unutturmamaktır. Ayrıca Erzurum’lu Şair ve Yazarlar da bu etkinlik ile hemşerilerimizle buluşacaklar. Etkinlikler ve programlarımız halka açık olacak. Böyle tarihi bir mekânın seçilmeside ayrıca manidar olacak ve gençlerimize tarih şuuru kazandıracaktır. Tüm Halkımız davetlidir ”dedi.

          İl Müdürü Cemal Almaz