Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Erzurum İl Koordinasyon Kurulu 2020 yılı ilk toplantısı Vali Okay Memiş’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Erzurum İl Koordinasyon Kurulu 2020 yılı ilk toplantısı Vali Okay Memiş’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilikte yapılan toplantıya; Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları ile kurum müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan Vali Memiş, Erzurum’da devam eden toplam proje sayısının 548 olduğunu belirterek, “Toplam proje tutarı, 15 Milyar 957 Milyon 753 Bin 373 TL. Program yılı ödeneği 1 Milyar 158 Milyon 953 Bin 385 TL. Gelen ödenek tutarı 1 Milyar 317 Milyon 190 Bin 277 TL, Harcama tutarı ise 1 Milyar 210 Milyon 717 Bin 394 TL olarak gerçekleşmiştir” dedi.

Kurum amirlerinden işleri bizzat takip etmelerini isteyen Vali Memiş, “İşinizi bizzat kendiniz takip etmeli, kendiniz bizzat konuların başında bulunmalısınız. Kendi bulunduğu işini kendisi takip etmez ise vatandaş bunu gözler ve sünger gibi çeker, vatandaş takibini yapar. Herkes özenli davranmalı. Bu bizim için çok önemli. Vatandaş hizmetin en iyisini sever. Bir amir çalışanları ile uyumlu şekilde olmalı” diye konuştu.

“Tekstil Kenti hayata geçiriyoruz” diyerek sözlerini sürdüren Vali Memiş, “İş adamlarınıza sahip çıkın. Sanayicinize sahip çıkın. Tüccarınıza sahip çıkın. İşini yapmayan, dalavereci, tefeci, düzenbaz bunları zaten toplum biliyor ve dışlıyor. Ama helal lokma peşinde olup bunu kazanmaya gayret eden insanları da koruyup kollamamız lazım. Kamu yöneticilerini elbette eleştireceğiz, ama iyi iş çıkaranları da göz ardı etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Erzurum – Tekman karayolunun bu yıl ilk defa kış aylarında açık olduğunu hatırlatan Vali Memiş, Karayolları 12. Bölge Müdürü Esat Mahmut Partal’a teşekkür etti.

Palandöken’e 5 milyon fidan

Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Palandöken dağına 5 milyon fidan dikeceklerini söyleyen Vali Memiş, sözlerine şöyle devam etti:

“Ben dördüncü sınıf kaymakam iken 2 milyon fidan dikmiştim. Yani her kurumun bir hedefi olmalı, bizim bu harcamaları yaparken de bir bütçemiz de yok, ama kurumlarla koordineli olarak işlerimizi devam ettiriyoruz. Her tarafa da yetişiyoruz. Siz yeter ki doğru olun doğru projelere para bulunur. Hayvancılıkta 900 bin civarındayız ama yılsonuna kadar bu rakamı 1 milyon olarak hedeflemişiz. Turizm alanlarını genişletiyoruz. Erzurum Atatürk Üniversitesi 100 bin öğrenci barındırıyor, rektörümüze teşekkür ederim.”

Erzurum Valisi Okay Memiş’in açılış konuşmasından sonra yatırımcı kamu kuruluşları yaptıkları çalışmalar hakkında sunum yaptılar.