Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

BAKAN ERSOY'DAN İL MÜDÜRLERİYLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, koronavirüs tedbirleri başta olmak üzere, illerdeki kültür ve turizm çalışmalarını değerlendirmek için Bakanlığın İl Kültür ve Turizm Müdürleriyle video konferans yaptı.

Türkiye’nin Kovid-19 ile mücadelesi kapsamında illerle koordinasyon çalışmalarına ara vermeden devam eden Bakan Ersoy, bu süreçteki görüşmelerini, gruplandırılan illerle video konferans yöntemiyle gerçekleştiriyor.

Bakanlığın İl Kültür ve Turizm Müdürleriyle bugün (08.04.2020) gerçekleştirilen video konferansta, Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz, Erzurum’da faaliyet gösteren sektörlerin istek ve içinde bulundukları sıkıntıları ile Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi verdi. İl Müdürü Almaz, Kovid-19 sebebi ile alınan tedbirler, bu süreçte yine devam eden çalışmalardan "Erzurum Arkeoloji Müzesi, Yeni İl Halk Kütüphanesi, Kültür Merkezi, Tiyatro Müdürlüğü ve İl Müdürlüğü" binalarının son durumları hakkında bilgi verdi. Almaz, Bakanlık olarak alınan ve Sayın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açıklamış olduğu tedbirlerin sektör tarafından olumlu karşılandığını ve sektör temsilcilerinin talep edilen isteklerini de  Bakan Ersoy'a iletti.