Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

TÜRSAB Erzurum Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

TÜRSAB Erzurum Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.
2-4 Ekim tarihleri arasında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ev sahipliğinde yapılan Erzurum tanıtım ve bilgilendirme toplantısına Erzurum Valisi Okay Memiş, KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven ,Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz, TÜRSAB Bölge Başkanı Kürşat Özeken,16 İlin Bölge başkanları ve tur operatörleri katıldı.
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) yetkilileri, Erzurum'un tarihi ve turistik yerlerini gezerek incelemelerde bulundu.
Tur operatörlerinin bölgedeki turizm potansiyelini tanıması ve farklı tur rotalarının belirlenmesi çalışmaları kapsamında kente gelen TÜRSAB yetkilileri, şehir merkezindeki tarihi mekanlar ile Narman Peri Bacaları, Tortum Şelalesi ve Yedigöller'i gezdi.
TÜRSAB Kuzeydoğu Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkanı Kürşat Özeken, yaptığı açıklamada, Erzurum Valiliği ve Erzurum Büyükşehir Belediyesinin daveti, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansının (KUDAKA) destekleriyle 18 bölge temsil kurulu başkanını Erzurum'da misafir ettiklerini söyledi.
Kente gelen misafirlerine 3 gün 2 gece süren gezi programı hazırladıklarını belirten Özeken, yapılan yatırımların bölgede turizme ayrı bir ivme kazandıracağını aktardı.
Şehrin turizm potansiyellerinin farkında olduklarını ve bunu en iyi şekilde değerlendireceklerini ifade eden Özeken, şöyle konuştu:
"Yapılan yatırımlardan dolayı artık Karadeniz, GAP ve Doğu Anadolu turları düzenlenebilir. Bu destinasyonu tüm Türkiye'ye ve dış pazara tanıtmak için TÜRSAB olarak elimizden geleni yapacağız. Desteklerinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Erzurum'a herkesi bekliyoruz. Tüm tesislerimiz tüm imkanlarımız ve olanaklarımızla hazırız. Erzurum hazır, artık sizleri bölgemize bekliyoruz. Tortum şelalemizin ışıklandırması bu yıl baştan yapıldı. Önceden gelen misafirlerimizi yeni bir destinasyon olarak Uzundere ilçemize yeniden bekliyoruz."