Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

"10 Kasım Anılarla Atatürk" sergisi açıldı.

“10 Kasım Anılarla ATATÜRK Sergisi” Erzurum’da Açıldı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82’nci yıl dönümünde “10 Kasım Anılarla Atatürk Sergisi” düzenledi.
Atatürk’ün ilk kez sergiye sunulacak fotoğraflarının da aralarında olduğu 31 görsel 10 Kasım’da Atatürk Evi Müzesinde ziyarete açıldı.
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, İstanbul Dolmabahçe Sarayı ve Galata Kulesi ile eş zamanlı olarak Türkiye’nin farklı müzelerinde sergilenen birbirinden özel fotoğraflar Ankara Cumhuriyet Müzesi Müdürlüğü koleksiyonundan hazırlandı.
Sergi, Adana Atatürk Evi Müzesi, Amasya Müzesi, Bursa Atatürk Evi Müzesi, Diyarbakır Müzesi, Erzurum Atatürk Evi Müzesi, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Hatay Şehir Müzesi, İzmir Atatürk Müzesi, Konya Atatürk Evi Müzesi, Samsun Gazi Müzesi, Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi, Şanlıurfa Müzesi ile Van Müzesi’nde de görülebilecek.
Orjinal cam negatiflerden taranan fotoğraflar 20 Kasım’a kadar ziyaretçilere açık olacak. Vatandaşlar sergiyi ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.
Erzurum Atatürk Evi Müzesinde açılan “10 Kasım Anılarla Atatürk Sergisi” açılışına Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Semih Okyar, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Gemalmaz, Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz, Müze Müdürü Hüsnü Genç ve vatandaşlar katıldı.