Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Erzurum Büyükşehir Kent Konseyi Başkanlık seçimi yapıldı.

Erzurum Büyükşehir Kent Konseyi Başkanlığı’na Hüseyin Tanfer yeniden seçildi.
Hüseyin Tanfer, üçüncü kez Erzurum Büyükşehir Kent Konseyi Başkanlığı’na seçildi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen üçüncü genel kurulun divan başkanlığını Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu yaptı.
Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer, yaptığı konuşmada iki yılda pozitif çalışma dönemi geçirerek önemli sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirdiğini belirtti. Proje çalışmalarını içeren slayt eşliğinde şehrin en önemli sivil inisiyatif kuruluşu olan Kent Konseyi’nin çalışmalarını faaliyet raporu eşliğinde anlattı. Tanfer, “Sosyal dayanışma, şeffaf ve katılımcı bir anlayışla oluşturulan Erzurum Kent Konseyi olarak inşallah daha güzel projelere imza atacağız. Biz beraber olacağız, bir olacağız. Bu şehrin kalkınmasında en büyük anahtar şudur; birbirimizi sevmek. Dün olduğu gibi bugün de birlik içinde, beraberlik içinde sevgiyle canla başla çalışacağız” dedi.
Hüseyin Tanfer’in başkanlığında oluşturulan Erzurum Kent Konseyi’nin yeni yürütme kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: “Hakan Karadabağ, Bünyamin Aslan, Lütfü Turan, Sinan Oral, Abdullah Keleşoğlu, Sema Kuluçkıran, Mahmut Güven, Arif Akıncı, Haldun Tuzcuay, Pınar Burkankulu, Şinasi Terzioğlu, Melek Allioğlu, İsmail Çakır ve Lokman Karataş.
Ayrıca dün yapılan genel kurulda İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz Erzurum Büyükşehir Kent Konseyi Danışma Kurulu üyeliğine seçildi.