Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

"Müzeler Haftası" etkinlik programı

"Müzeler Haftası" nedeniyle bir takım etkinlikler düzenlenecektir.

ERZURUM MÜZESİ MÜZELER HAFTASI ETKİNLİK PROGRAMI;

1- 16 Mayıs 2022 Pazartesi - Erzurum Aziziye İlçesi, Vali Vefik KİTAPÇIGİL İlköğretim Okulu Öğrencilerinin Müdürlüğümüz bağlı birimleri olan Atatürk Evi Müzesi ve Yakutiye Medresesi Türk-İslam Eserleri ve Etnoğrafya Müzesi gezisi.

2- Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi KİTAP MÜZAKERELERİ isimli etkinliğe katılan öğrencilerin 16-18 Mayıs 2022 tarihlerinde Atatürk Evi Müzesi ve Yakutiye Medresesi Türk-İslam Eserleri ve Etnoğrafya Müzesi gezisi.

3- Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler Eğitimi Ana Bilim Dalı 4. Sınıf öğrencilerinin Sosyal Bilimler Öğretiminde Müze ve Drama konulu dersin 18-20 Mayıs tarihleri arasında Yakutiye Medresesi Türk-İslam Eserleri ve Etnoğrafya Müzesinde yapılması.

4- Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Erzurum Kültür Sanat ve Eğitim Derneğinin (ERSANDER) Müzeler Günü etkinlikleri kapsamında 18-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında ortaklaşa düzenleyeceği “Karma Sergi” konulu serginin Yakutiye Medresesi Türk-İslam Eserleri ve Etnoğrafya Müzesinde yapılması.

5- Uzundere Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak düzenlediği Köy Okulu Öğrencilerine yönelik “Buz Pateni Projesi” kapsamında yer alan köy okulu öğrencilerinin Erzurum Kalesi ve Yakutiye Medresesi Türk-İslam Eserleri ve Etnoğrafya Müzesi gezisi.

6- Erzurum Hava Meydan Komutanlığı Destek Grup Kıta Komutanlığında görevli er ve erbaşların Atatürk Evi Müzesi, Erzurum Kalesi ve Yakutiye Medresesi Türk-İslam Eserleri ve Etnoğrafya Müzesi gezisi.

7- Ardahan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Öğrencilerinin 18-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında Yakutiye Medresesi Türk-İslam Eserleri ve Etnoğrafya Müzesi gezisi.