Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Öğrencilere unutulmaz Erzurum gezisi.

Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen "Okul Ortaklığı Programı" kapsamında Kayseri Kilim Sosyal Bilimler Lisesi'nin 15 öğrencisi ve 2 öğretmeni, Ilıca Borsa İstanbul Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi'nin davetlisi olarak Doğu Ekspres Treni ile Erzurum'a geldi. Okullar ve memleketler arası akademik, sosyal, kültürel çerçevenin oluşturduğu aktarım noktasında Erzurum'un tarihi dokusu, kültürel yapısı, tanıtımı, coğrafyanın oluşturduğu güzellikler, yemek kültürü, türküleri ile karın süzülen gelini olan Palandöken'i gezen öğrenciler unutulmaz bir tatil geçirdi.
Palandöken İnovasyon Kadın Girişimciler ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Işılay Çakır, "Misafir öğrencileri şehrimizde ağırlarken onlara tarihi ve kültürel geziler eşliğinde Erzurum mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini ikram ettik" dedi.
Erzurum tatilini hayatları boyu unutmayacaklarını söyleyen Kayserili öğrenciler ise, "Gezimiz rüya yolculuk olan Doğu Ekspresle başladı. Ardından Erzurum'un tarihi ve turistik yerlerini gördük, kış sporları için yapılan tesisler ve Palandöken Kayak Merkezi'ni gezdik. Bizler için yapılan yemeklerin tadı ise bir başka güzeldi. Muhteşem bir tatil oldu. Her şey için teşekkür ederiz" dediler.