Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Coğrafi İşaret Tescil Belgeli Ürün Sayısı 27 Oldu.

Erzurum Hasıta (Hasuta) ve Erzurum Kıtlama Şekeri Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret tescil belgesi verildi.

Erzurum Ticaret Borsası tarafından tescil başvurusu yapılan Erzurum Hasıta (Hasuta) ve Erzurum Kıtlama Şekeri tescil edilerek coğrafi İşaret Tescil Belgesi aldı.

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında Erzurum Ticaret Borsası tarafından 06.04.2021 tarihinde başvurusu yapılan Dosya numarası C2021/000164 olan Erzurum Hasıtası (Hasuta) ile yine Ticaret Borsası tarafından 11.11.2019 tarihinden itibaren başvurusu yapılan Dosya Numarası C2019/000179 olan Erzurum Kıtlama Şekeri Erzurum Ticaret Borsası tarafından korunmak üzere tescil edilerek Coğrafi İşaret Tescil Belgesi verildi.

Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz yaptığı açıklamada Erzurum’da bulunan ürünler için coğrafi işaretli tescil Belgesi almak için büyük çaba ve emek harcayan Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral’a teşekkür etti.
İl Müdürü Almaz “Erzurum ilimizin yöresel lezzetleri tatları ve yöresel ürünleri için Türk Patent Kurumu tarafından Coğrafi İşaretli Tescil Belgesi alınmasına yönelik gayret gösteren tüm resmi kurum kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerine emeklerinden dolayı müteşekkiriz dedi.

  • Hasıta (Hasuta)
  • Kıtlama Şekeri


Coğrafi işaretli ürünler için lütfen tıklayınız